Ukliďme si Radomyšl

Na pátek 22. 4. 2022 připadla oslava Dne Země, což je celosvětová událost, kterou si v současnosti připomíná 193 zemí světa. V roce 1990 se přidala i Česká republika. Tento den je svátkem, jehož smyslem je připomenout si důležitost ochrany životního prostředí.

Stranou nezůstali ani žáci naší školy. Na tento den jsme naplánovali úklid městyse Radomyšl a jeho okolí. Každá třída se vydala uklízet předem dohodnutou část obce a okolí. Od odpadu jsme vyčistili např. okolí benzínové pumpy, rybníku Cihelna, hřiště, sídliště Na Baborčici, okolí silnice na Osek, Strakonice a další místa. A že bylo co uklízet dokazují nejen naplněné pytle, ale i hromady odpadu u cest, které si odvezli pracovníci obce.

Na závěr akce si mohly děti opéct buřty a ohřát se u ohně, jelikož byla ten den veliká zima.

Vše potřebné k úklidu nám dodalo sdružení „Ukliďme Česko“ a „Ukliďme svět“ ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody. Za rukavice a pytle na odpad jim tímto děkujeme.

Všichni doufáme, že si lidé uvědomí, kam odpadky patří a my už v příštím roce nebudeme mít co uklízet.

 Za organizátory Mgr. Johana Šišpelová Irová a Mgr. Ivana Třeštíková