Sportovní aktivity – snowboarding

Sportovní aktivity – snowboarding

Přestože byl ještě prázdninový den, vyrazili jsme ve čtvrtek 2. ledna s kroužkem sportovních aktivit na výcvik snowboardingu na Kubovu Huť. Vlak v 6:38 byl po vánočních prázdninách opravdu nezvyk, a tak někteří dospávali ještě cestou. Vybavení jsme si vyzvedli v půjčovně pod sjezdovkou a vyrazili na kopec. Dopoledne jsme, jak se říká, prošlapali do kopce a na vlek jen z dálky koukali. Začali jsme zapínáním do snowboardu, ukázali si základní postoj, jízdu tzv. koloběžkou a pádovou techniku. Postupně jsme se propracovávali k sesouvání svahu na přední a zadní hraně a k tzv. padajícímu listu.  Před obědem došlo i na první obloučky. Docela se nám to dařilo a pomalu nám přestalo vadit to šlapání do kopce. Hlavně, že už jsme konečně jezdili. K obědu jsme měli gulášovou polévku a pečivo, abychom se moc nenacpali a dokázali na prkně ještě vstát. Ještě že tak, protože nás čekala jízda na vleku. Byla to fuška, ale vlekař byl moc fajn a celou dobu nám ochotně pomáhal. Skoro všichni nakonec vyjeli a ne jen jednou. Od pádů nás bolelo celé tělo, ale stálo to za to.