Provoz dopravního hřiště u ZŠ Radomyšl zahájen

Provoz dopravního hřiště u ZŠ Radomyšl zahájen

Vážení rodiče,

u základní školy vybudoval městys nové dopravní a dětské hřiště. Jeho realizace stála 1.478.775,- Kč. Od Ministerstva pro místní rozvoj se podařilo získat dotaci 1.014.136,- Kč. Hřiště budeme jednak využívat v rámci školní výuky, ale zároveň bude přístupné veřejnosti. Aby nám vydrželo co nejdéle, je potřeba dodržovat provozní řád, který zde bude umístěn.

Zejména děti do 6 let mají mít z hlediska bezpečnosti na hřišti doprovod dospělé osoby. Všichni, kdo budou využívat hřiště na kole, koloběžce, odrážedle apod. jsou povinni mít bezpečnostní helmu. Za děti, které budou hřiště využívat mimo dobu výuky jsou zodpovědní rodiče.

Část s gumovým povrchem pro bezpečný dopad při nácviku jízdy je určena zejména pro malé děti. Na tomto povrchu je zakázáno tzv. smykování a obraty na místě, které mohou zapříčinit poškození povrchu nebo zranění.

Ať se vám a vaším dětem na hřišti líbí a pomůže dětem při pohybu a bezpečnosti na skutečných silnicích. Městys Radomyšl a ZŠ Radomyšl