Lyžařský kurz na ZŠ Radomyšl

Z loňského roku jsme žákům ze sedmé a osmé třídy dlužili lyžařský kurz. Nakonec kurz proběhl, ale trošku netradičně. Lyžák očima dětí:

Tento lyžák byl můj první. Moc jsem si ho užila. Měli jsme být v penzionu v Mitterdorfu nakonec jsme spali ve škole a bylo to moc fajn.

Byli jsme na Kvildě, Lipně a na Zadově, nejvíc se mi líbilo na Zadově.

Cesty autobusem byly dlouhé, ale vyplatilo se to. Celý týden jsme spali ve škole na tatami. Bylo o nás krásně postaráno. Večer jsme tancovali, zpívali a hráli Ping-Pong. Se třídou jsme zažili spoustu zážitků a zábavy.

„Ráno nás opět přišla vzbudit paní učitelka a po tom co jsme se oblékli, šli jsme na snídani. Po snídani jsme se umyli a oblékli, došli si pro svačinu a nasedali do autobusu. Dnes jsme jeli na Lipno. Po cestě tam jsme se zdrželi, jelikož jsme narazili na kolonu. Když jsme dorazili na Lipno, lyžovali jsme jako vždy. Druhá skupina už také začínala s carvingovými oblouky. Na oběd jsme šli do restaurace a tam jsme měli lasagne. Po obědě jsme opět lyžovali, stejně jako dopoledne. Když jsme dojezdili, nasedli jsme do autobusu a jeli zpět do Radomyšle. Po cestě zpět hodně lidí i usnulo. Když jsme dorazili před školu, osmáci šli domu a my do třídy. Jako každý večer jsme se převlékli a umyli a šli na večeři. Ten den jsme měli rajskou. Než jsme šli spát, tak jsme ještě po škole hráli na schovávanou. V deset hodin jsme zalezli do spacáků a v půl jedenácté usínali.

Žáci měli mnoho zážitků a my dospělí, jsme byli rádi, že zůstalo jen u drobných pohmožděnin a po týdenním kurzu se všichni naučili sjíždět i ty větší sjezdovky. Na hladkém průběhu celého kurzu se podíleli: František Křešnička, Johana Šišpelová Irová a Monika Babková.

Fotografie z lyžařského kurzu najdete ve fotogalerii.

Monika Babková