Koníci v hřebčinci děti uchvátili

Cílem dalšího projektového dne dětí ze školní družiny byl Zemský hřebčinec v Písku. Na tento výlet děti vyrazily poslední úterý před podzimními prázdninami.

Celý areál je velmi krásný, vždyť budova je z roku 1908 a objekt byl určen národní kulturní památkou. Děti se od průvodkyně dozvěděly, že původně byl hřebčinec před první světovou válkou určen k odchování a výcviku vojenských koní, kteří se tehdy ještě v armádě používali. Dnes se hlavně specializují na odchov koní jezdeckých, tedy teplokrevníků, děti ale také viděly a mohly si i pohladit chladnokrevníka, který je především chovaný na pracovní činnosti. V areálu také žije i kůň, který závodil na olympijských hrách. Také už všichni vědí, co koně jí, že je nesmí sami o sobě krmit, pokud nějaké uvidí venku v ohradě, a že potřebují spoustu péče.

Počasí vyšlo ideálně a dětem se podle reakcí moc líbilo. „Máme doma také koně, ale tito byli jinak krásní,“ prozradila Izabela Divišová ze druhé třídy.
Spousta dětí po cestě z hřebčince v autobusu usnula, tak je odpolední zážitky zmohly.

Alena Šrámková