Beseda s Martinem Levým, autorem knihy „Radomyšl“

Předposlední adventní týden zavítal do 6. a 7. třídy v rámci hodin Výchova k občanství pan Martin Levý, místní patriot a aktuálně autor nové knihy o historii městyse se stručným názvem „Radomyšl“.

Autor žáky seznámil se zákulisím vzniku knihy, jejíž tvorbě a shromažďování materiálů zasvětil téměř 30 let. Kniha volně navazuje na dílo zdejšího rodáka a knihovníka Bohumíra Lifky „Staří a noví usedlíci v Radomyšli“ a mapuje všeobecnou historii Radomyšle, jednotlivá čísla popisná a zdejší pamětihodnosti.

Žáci měli nejen možnost si knihu prohlédnout, ale i se přímo autora zeptat na různé zajímavosti z historie městyse, rozšířit své vědomosti a upevnit si vztah k rodnému místu.

Velký dík autorovi za jeho ochotu pobesedovat s žáky a mnoho nových tvůrčích podnětů v jeho aktivitách! Marie Hošková