Příjemnou noc, je pátek 21.9.2018, 4:31. Dnes má svátek Matouš, zítra Darina.

Čerti z Dubí Hory ...

2017-12-11 13:46:47 | Mgr. Milena Maroušková ©

V pondělí 4.12. čekalo žáky ZŠ v Radomyšli nemalé či nemilé překvapení. Čerti z Dubí Hory přiletěli o den dříve. Prý aby některé hříšníky nenapadlo nepřijít do školy a tím se čertům vyhnout.

Foto: ZŠ Radomyšl ©

Tradičně začali v první třídě. Prvňáčci byli stateční, svědomitě plnili všechny Mikulášovy úkoly, aby si zasloužili sladkou odměnu. V každé třídě Mikuláš přečetl Listinu hříšníků .Ukázalo se, že v pekle se ví opravdu všechno. Vědělo se , že chlapci z 8.třídy jsou „držkatí“ a děvčata hubatá. Čerti znali jména holek, které už v šestce zajímají více kluci než učení. Dokonce už i děti ze druhé třídy měly na svém kontě řadu hříchů. Nedbají na pořádek , mají špatnou úpravu v sešitech, neprocvičují čtení a psaní a někteří už mluví i sprostě. Ale s tím vším je konec. Čerti zlobivé děti přivedli před tabuli, kde plnily čertovské úkoly a pak musely Mikulášovi slíbit , že už budou hodné a vzorné. Hříšníky, kteří se odmítali polepšit, čerti odváděli na chodbu, kde jim řádně domluvili.
Velkým překvapením pro všechny byla Listina hříšníků pedagogů, kde bylo psáno :
Maroušková Milena – špatná úprava na tabuli, vykřikuje při hodinách, je líná
Tetourová Jitka – snaží se děti naučit víc, než stačí pobrat
Krejčová Marie – dodává učitelům málo medu, jsou pak protivní
Šišpelová Irová Johana – má příliš velkou trpělivost
Lukešová Eva – moc spěchá, brouček.
Ani ostatní učitelé nebyli bez viny. A za trest museli splnit po čertech těžký úkol. Nakreslit kulatý čtverec ve tvaru obdélníku, aby vypadal jako trojúhelník. A protože ne každý si věděl rady, nezbývá nám, než zpytovat své svědomí a do příštího roku se polepšit.
Jako třídní učitelka letošní 9. třídy bych chtěla své žáky pochválit a ocenit za samostatnou přípravu celé akce, nápaditost, vtipnost a celkovou dobrou úroveň, která byla podtržena věrohodnými kostýmy.

Autor: Mgr. Milena Maroušková ©

Základní škola Radomyšl
Školní 187
Radomyšl
38731

Organizace funguje jako právní subjekt od 1.1. 2003. Jednotlivé součásti: základní škola, školní družina a školní jídelna.

Ředitel školy: Mgr. Jiří Pešl

Tel:
383 392 295 (vedení školy, sekretariát)
383 392 131 (školní jídelna)
731 499 936 (školní družina)
e-mail: zs.radomysl@o2active.cz

IČO: 706 59 265
Č.ú.: 682938329/0800
Identifikátor: 650 022 882
Zřizovatel: Městys Radomyšl

Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.zsradomysl.cz